Şehir Rehberi

anasayfakurumsalŞehir Rehberi

Şehir Rehberi

Adam Kayalar

Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Vadisi’nde bulunan Adamkayalar, sadece tarihi Kilikya Bölgesi’nde değil, dünyada da eşine rastlanmayan arkeolojik bir miras.

51,8 KM
Rota Çiz

Astım Mağarası

 Mersin'deki Astım Mağarası, gerek ilginç şekilli sarkıt ve dikitleri gerekse astım hastalarına iyi geldiğine inanılan havası ile kentin ilgi çeken turistik mekanlarının başında geliyor.

52,6 KM
Rota Çiz

Ayaş

Önemli turizm merkezlerimizden olan Ayaş, Erdemli`nin yeni kasabalarından biridir. Erdemli`ye 15-19, Mersin`e 57 km mesafededir. Yaz aylarında büyük bir canlılığın yaşandığı mükemmel bir kasaba.

48,3 KM
Rota Çiz

Cennet - Cehennem Mağaraları

Mersin‘in Silifke ilçesinende bulunan Cennet-Cehennem Çökükleri, her yıl çok sayıda seyahat sever tarafından ziyaret ediliyor. Doğal yollardan oluşan bu iki büyük çukur, obruk, mağara ve çökük gibi isimlerle de anılıyor.

50,8 KM
Rota Çiz

Kanlı Divane

 Kanlıdivane ören yeri,  Mersin’in yaklaşık 50 km batısında yer alıyor. Erdemli İlçesi, Ayaş Beldesi’ne bağlı Antik Kent 30 m. derinliğe sahip ve bölgedeki en büyük obruklardan biri olan Kanlıdivane obruğu etrafında kurulmuş.

41,6 KM
Rota Çiz

Kız Kalesi

Kız Kalesi'nde bulunan bir yazıttan 1199 yılında I. Leon tarafından yaptırılmış olduğunu öğreniyoruz.  Strabon , Roma Dönemi’nde korsanların burasını barınak olarak kullandıklarından bahsetmektedir. 

47,8 KM
Rota Çiz

Mersin Forum

Forum Mersin, mimari tasarımı, mağaza karması, müşteri hizmetleri, ulaşılabilirliği, ekonomik ve çevreye duyarlılığı açısından değerlendiren Ululararası Alışveriş Merkezleri Konseyince Avrupanın En İyi AVM'si.

Mersin Marina

Türkiye’nin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası olan Mersin Marina, Mersin‘de yeni bir yaşam merkezine dönüştü. 2011 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Soli Pompeipolis Antik Kenti

Mersin'in Mezitli ilçesinde yer alan Soli Pompeiopolis, MÖ. 8-7’inci yüzyıllarda Rodoslu kolonistler tarafından kurulan ve Slevkos, Roma, Pers ve Makedon hakimiyetinde kalmış önemli bir liman kenti.

Uzuncaburç - Silifke

Mersin‘de en iyi korunmuş tarihi kalıntılara, Silifke‘nin 30 km kuzeyindeki Uzuncaburç beldesinde rastlanıyor. Helenistik Dönem’de Olba Krallığı’nın ibadet yeri olan bugünkü Uzuncaburç.

67,5 KM
Rota Çiz